Панельні радіатори, які в побуті частіше називають батареями, присутні в кожному будинку. Їх основна функція — обігрів приміщення, тож всі вимоги до пристрою засновані на тому, як він з цим порається. Виробники пропонують широкий асортимент моделей з різних видів металу, різноманітної форми та довжини.
Важливо враховувати тип опалення, яке буває:
З автономним опаленням все досить просто, обирають радіатори опалення за розмірами та ціною. А от в системах централізованого опалення вода поставляється не в кращому стані, вона містить хімічні та механічні домішки, які можуть викликати корозію. Також бувають гідроудари, тож однією з важливих вимог до вибору радіаторів для квартир є їх стійкість до корозії та фізичних впливів.
За матеріалами, з яких виготовляють ці агрегати, всі радіатори можна поділити на:
Радіатори з алюмінію мають високі показники теплової потужності, при цьому вони достатньо легкі та коштують недорого. Але для систем централізованого опалення вони не дуже підходять, бо алюміній є хімічно активним, тож радіатор швидко псується зсередини. Це може призвести до появи течі. До того ж алюмінієвий радіатор розрахований на робочий тиск до 16 атм, тож сильний гідроудар може не витримати. При цьому алюмінієві радіатори є чудовим вибором для будинків з власним водогоном та індивідуальним опаленням.
Недорогі сталеві радіатори також не дуже добре підходять для квартир, бо здатні витримувати тиск до 8 атм. Тож перший гідроудар може зруйнувати не тільки радіатор, але й ремонт. Краще обирати біметалеві радіатори, внутрішні канали яких виготовляють зі сталі, а зовнішні х алюмінію, що робить конструкцію більш міцною й витривалою. Біметалеві радіатори здатні витримувати тиск в 30-50 атм, при темтературі носія до 130 ˚С. Чавунні радіатори є міцними та хімічно нейтральними, тому здатні витримати навантаження та не зіпсуватись через забруднену робочу рідину.
Компанія «Теплоарматура» пропонує купити радіатори опалення за оптовими цінами. У фірмовому інтернет-магазині b2b.teploarmatura в асортименті представлені батареї опалення та арматура для їх підключення. Оптовий прайс лист на радіатори можуть отримати всі зареєстровані на сайті покупці. Замовлення буде відправлене з найближчого складу в в Україні та приїде в короткий термін.
При виборі радіатора слід враховувати теплові потреби приміщення та тип системи опалення (гаряча вода, парова).
Основні матеріали - чавун, алюміній та сталь. Кожен має свої переваги: чавун - надійний, алюміній - легкий та швидко розігрівається, сталь - компактний та має високу теплопровідність.
Рекомендується викликати кваліфікованого сантехніка для коректного підключення радіатора до системи опалення.
Ефективне розміщення радіаторів дозволяє рівномірно розподіляти тепло та підтримувати комфортну температуру в приміщенні.
Регулярне очищення від пилу та інших забруднень, а також перевірка на витоки допомагають забезпечити ефективну роботу радіаторів.